Evenimentul zilei

Joi10172019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Actualitate Anunt Localitățile și adresele care vor fi deconectate marți de la energia electrică

Localitățile și adresele care vor fi deconectate marți de la energia electrică

18 Iunie 2019 - 

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că marți, 18 iunie, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

 

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 141, 141/1, 141/2, 158, Dante 3, 7, 9, Muncești 316 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

2. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

str.Calea Ieșilor 22, 49B, 51, 51/1, 51/2, 51/3, 51/4, 51/5, 51A, 55, 55/1, 55/2, 9999, Drumul Crucii 95-123, 96-100, Golia 7-13, 8-14, Milano 12, 43, Țărînii 85-129, 110-128 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Vasile Lupu 89 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

 

3. Chişinău, sectorul Centru:

bd.Ștefan cel Mare 130 - în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

str.Șciusev 41-63, 48-62, 90-98, V.Alecsandri 48-54, 89-95, V.Pîcălab 24 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

 

4. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.A.Doga 33, Braniștii 1, 3/1, 3/2, 6, Dm.Rîșcanu 29A, 29/1, 29/2, 31/1, 31/2, 31/4, 33/1, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2, 37, 39 - în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

5. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:

s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

6. Anenii Noi:

or.Anenii Noi: str.Alexei Şciusev, Alexei Şciusev str-la, N.Berzarin, Nucarilor, Prietenie str-la, Roşcani str-la, Uzinelor str-la, Victoriei, Zoia Kosmodemianskaea - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Bulboaca, s.Mereni, s.Roşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Calfa - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Gura Bîcului: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Basarabia, Biruinţa, Conaş Camzin, Cuzneţova, Dnestrovscaea, Doina, Gorkii, Mihai Eminescu, Neguţe, Nistreană, Novaea, Specialiştilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Valea Adîncii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Nicolaevca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

 

7. Cahul:

or.Cahul: str.Alexandru Lipcan, Chilia, Dimitriu, Dorobanţilor, Dumbrava Roşie, George Coşbuc, Hristo Botev, Independenţei, Ioan Vodă cel Cumplit, Ivan Spirin, Izvoarelor, Krasnov, Livezilor, Mihai Kogălniceanu, Mihail Koţiubinschi, Mioriţei, Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Prieteniei şos., Strada Veche, Şcheia şos., Valea Prutului, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu, Vişinilor, Zamfir Arbore - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Cahul: str.Mihai Viteazul, Sanatoriului, Vulcăneşti şos. - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Colibași: str.Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:20 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cotihana, s.Roșu - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

8. Cantemir:

s.Hănăseni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

9. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Fedko, Mihail Frunze, Osipenko, Suvorov, Suvorov str-la, Tretiakov, Vissarion Belinski, Vissarion Belinski str-la - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

10. Căuşeni:

s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

11. Cimişlia:

or.Cimișlia: str.Burebista, Cimislia, Gavriil Musicescu, Mihai Viteazul, Secrieru Ion, Sfînta Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Coștangalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

12. Hînceşti:

or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Bobeica - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Caracui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

13. Ialoveni:

s.Alexandrovca, s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Cigîrleni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Răzeni, s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Țîpala - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 10:55 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

 

14. Leova:

s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

15. Nisporeni:

or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:45 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

16. Orhei:

s.Peresecina: str.Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Cosmonauţilor, Docuciaev, Mihai Eminescu, Miron Costin, Nicolae Dimo, Petru Rareş, Peresecena, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

17. Străşeni:

s.Gălești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Sadova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

18. Ştefan Vodă:

s.Ermoclia: str.Alexandru cel Bun, Cauşanscaea, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Guseva, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Proletarscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Slobozia: str-la Boris Glavan, Colhoznaea, Dimitrie Cantemir str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Primăverii, Raisa Varan, Slobozia, Selişte str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Vodă, Trandafirilor, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

19. Taraclia:

s.Cealîc: str.Suvorova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Eanacoglo, Boris Glavan, Ciachira, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Miciurin, Micurina str-la, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, N.Krupskaea, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Pavlova, Pionerscaea, Copceac, Sadovaea, Sovetscaea, Sovetschii str-la, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

 

Lasă un comentariu