Evenimentul zilei

Dum12152019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Actualitate Social Anunt Energia electrică va fi întreruptă programat în mai multe raioane

Energia electrică va fi întreruptă programat în mai multe raioane

26 Septembrie 2018 - 

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 26 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene.
str.Decebal 54 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor, M.Sadoveanu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
2.Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieşilor 3, 5, 5/1, 5/4, 5/6, 999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Calea Ieşilor 30, 34, 36, 91 - în intervalul de timp între 09:40 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi.
3.Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Hînceşti 242, 244, Durleşti 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 -  17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
4.Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
5.Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 27 August, Dm.Cantemir, GH.Coşbuc, M.Frunze, Precup - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
6.Chişinău, sectorul Centru:
şos.Hînceşti 232, 240, 240/1 - parţial în intervalul de timp între 09:00 -  17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice.
7.Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Sihastrului 56 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
8.Chişinău, sectorul Ciocana, s.Cheltuitori:
str.Andrei Doga, Cheltuitori, Decebal, Doina, Dumbravei, Dumbravilor, Liviu Deleanu, Mihai Viteazul, Salcîmilor, Sfînta Vineri, Sfîntul Dumitru, Sfîntul Dumitru str-la - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
9.Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Astronom N.Donici 1-27, 4-60, Domniţei 1-11, 4-18, Gr.Vîrtosu 1-21, 2-18, Gura Văii 1-9, 10-14, V.Harea 2-20, Ipoteşti 1-63, 2-24, Memoriei 1-35, 2-56, Mirceşti 1, 11, 71, 99, 999, 9001, 9999, Petricani 94, Studenţilor 3/6, Tudor Panfilie 1-43, 2-62, 208, 270, 9999, Valea Albă 1-31, 2-70, Voluntar Filip Lupaşcu 2-22, 3-23, 60, Zamolxe 1-21, 2-22, 29 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice.
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
10.Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Luceafărul, Mircea Cel Bătrîn, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo, Vasile Alecsandri, Voievozilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice.
str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
11.Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Albiniţa, Alexandru Cel Bun, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Ciorescu, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Minerilor, Pavlov, Prietenia, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice.
12.Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Mereni: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.
s.Teliţa - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.
13.Cahul:
s.Colibaşi: str. 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorova, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Manta - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Vadul lui Isac - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.
14.Cantemir:
s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
15.Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Dimitrov, Dnestrovsk, Dostoevski, Grigore Cotovschi, Komarov, Lenin, Malinovschi, Moscova, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
Str.Vulcăneşti: str. 20 Siezda, 26 Siezda, 28 Iunie, 28 Iunie str-la, 40 Let Octeabrea, 40 Let Octeabrea str-la, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Bugeacului, Cahul, Calinina, Calinina str-la, Chirov, Comarova, Comsomoliscaea, Crutaia str-la, Dunaevscogo, Enghels, Fiodor Tolbuhin, Fiodor Tolbuhin str-la, Gherţena, Gherţena str-la, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Iubileinaea, Iujnaea, Iujnîi str-la, Iurie Gagarin, Lenin, Lev Tolstoi, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Naberejnaea, Nicolai Gogol, Nicutova, Nicutova str-la, Novoselova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pionerscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pobedî, Popova, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Şciorsa, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Şt Beda, st.Vulcanesti, Ştefana Beda, Stroitelinîi str-la, Suvorova, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Cazaclia: str.Lenin, Ogorodnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
s.Cişmichioi: str.Cicalov, Dubinina, Dunaiscaea, Dzerjinscogo, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Mihail Lermontov, Nicolai Gogol, Polevaea, Reniiscaea, Solnecinaea - parţial în intervalul de timp între 08:40 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Congaz: str.Serghei Koroliov, Stroitelnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
16.Călăraşi:
str.Ştefan cel Mare, M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
s.Oricova - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
17.Căuşeni:
s.Baurci, s.Chircăieştii Noi: str.Chircăieştii Noi, Ciaga, Independenţei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Văilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
s.Florica - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Plop - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
18.Cimişlia:
s.Sagaidac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
19.Criuleni:
s.Cruglic - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
s.Hruşova - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
s.Micleşti - în intervalul de timp 12:45 - 14:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
s.Oniţcani - în intervalul de timp 08:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
20.Hînceşti:
or.Hînceşti: str.Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Cimisliei şos., Cosmonavtov, Dragoş Vodă, Izvoarelor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihalcea Hîncu, Nicolae Testemiţeanu, Păcii - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Cioara, s.Dancu - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Drăguşenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Fundul Galbenei - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Cotovschi, N.Vatutin, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
21.Ialoveni:
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
s.Zîmbreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
22.Leova:
s.Ceadîr - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Hănăşenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
23.Nisporeni:
or.Nisporeni: str. 9 Mai, Alexandru cel Bun, Chişinăului, Dacia, Fîntînilor, Marea Adunare Naţională, Sfîntul Ilie, Suveranităţii, Tîrgului - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ciurleasa, Gloriei, Grigore Vieru, Sfîntul Gheorghe, Troiţa Duminicii Mari - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Şendreni, s.Vărzăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
24.Orhei:
str.Valul lui Traian, Meşteşugarilor, Dorobanţilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Brăneşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Isacova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
25.Străşeni:
or.Străşeni: str.Decebal, Decebal str-la, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Polihronie Sîrcu, Toma Alimoş, Unirii, Vasile Lupu - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
s.Chirianca - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Cojuşna: str.C.Negruzzi, D.Cantemir, Dragoş Vodă, Entuziaştilor, Ion Soltîs, Izvoarelor, Libertăţii, Lutoasa, M.Gorikii, Memoriei, M.Eminescu, Nouă, Podgorenilor, Primar M.Jereghi, Străşenilor, Tineretului, Triboi, Valea Luncii, Valea triboi - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Pănăşeni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Pănăşeşti - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 19:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
26.Ştefan Vodă:
s.Caplani: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Svoboda - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzerjinschi, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Talmaza: str. 27 August, 31 August, A.Sîrghi, M.Goriki, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
27.Taraclia:
str.Alexandr Puşkin, Bulgară, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Octeabriscaea, Veaceslav Cara - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice.
s.Aluatu: str.Mihail Frunze, Mira - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
28.Teleneşti:
s.Ciulucani, s.Mîndreşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
s.Ineşti, s.Ratuş, s.Verejeni, s.Zăicani, s.Zăicanii Noi - în intervalul de timp 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
s.Vadul-Leca - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului.

Lasă un comentariu