Evenimentul zilei

Lun10142019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Politică Anunt Difuzorii de energie electrică nu ne scutesc de întreruperi programate. Vezi lista localităților afectate

Difuzorii de energie electrică nu ne scutesc de întreruperi programate. Vezi lista localităților afectate Recomandat

08 August 2019 - 

Chiar dacă suntem la mijloc de săptămână, difuzorii de energie electrică nu ne scutesc de întreruperi programate. Așa că, astăzi, 8 august, în mai multe localități din țară nu va fi lumină, deoarece au loc lucrări de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice. Vezi lista adreselor mai jos:

 

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Muncești 293, 605, 605/2, 607 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

str.Doina și Ion Aldea-Teodorivici 11/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru reparația parții constructive PT 242 ID 04/6kV 1,2T

3. Chişinău, sectorul Centru:

șos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-144 – în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A – în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

5. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str. 8 Martie 37-115, 38-120, A.Lupan 1-17, V.Badiu 21-31, 38-70, 999, Călușari 10-48, 13-17, 35-41, 65, C.Brîncoveanu 32-36, 37-45, Constructurilor 8-76, 35-147, Criuleni 1-63, 2-58, Criuleni str-la 8-58, 13-63, Doina 53-113, 54-82, Grădinarilor 1-21, 2-18, Liviu Damian 1-57, 2-58, Liviu Damian str-la 19, Montană 10-34, 11-23, Pitulicii 15-29, Podgorenilor 5, 14-36, 17-97, 88-126, Poștei 35-53, 78-100, Putnei 8-24, 11-25, Solidarității 1-19, 2-20, E.Teodoroiu 5-11, V.Crăsescu 1-51, 2-46, V.Crăsescu str-la 1-53, 2-50, V.Comarov 3-15, 16-18, V.Comarov str-la 10, 18 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru reparația parții constructive PT 242 ID 04/6kV 1,2T

6. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Ciorescu:

s.Ciorescu: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Ioan Cuza, Ciorescu, Ciresilor, Livezilor, Merilor, Mihai Kogălniceanu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Viilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:

s.Goian: str.Chişinăului, Goian, Ichel, Păcii, Văilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

8. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:

s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

9. Anenii Noi:

s.Chirca – parțial, în intervalul de timp între 13:30 – 18:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Puhăceni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Țînțăreni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

10. Basarabeasca:

s.Abaclia: str. 31 August 1989 (Şopsa), Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Coghilinic, Dacia, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Iachir, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Abaclia, Serghei Lazo, Spitalului, Şcolinaea, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Iordanovca: str.Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Neizvestno, Serghei Lazo s.Mira – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

11. Cahul:

s.Ursoaia, s.Lebedenco – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

12. Cantemir:

s.Lingura, s.Tartaul – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

13. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Ciadâr-Lunga: str.Bugeacului, Jeleznodorojnaea, Mira – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Beșalma: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, 40 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Bogdan Hmelniţki, Bogdan S., C.Bodura, C.Bodura str-la, Casîm, Ceapaev str-la, Chesea M., Chirov, Chirov str-la, Cicalova, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea str-la, Cutuzova, D.Caracebana, Grigore Cotovschi, Hederlez, Iurie Gagarin, Lenin, Lenin str-la, Lesnaea, Lesnaea str-la, Lev Tolstoi, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mira, Mira str-la, Molodejnaea, Novaea, Pobeda, Pobeda str-la, Besalma, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo, Taras Şevcenco, Vasilii Ceapaev – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Beșalma: str.Lev Tolstoi, Miciurin, Mira, Mira str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Chirsova: str.Grigore Cotovschi, Vinzavodskaea – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cioc-Maidan: str.Budionnîi, Budionnîi str-la, Comsomoliscaea, Cosmonauţilor, Diacenko str-la, Dimova, Grigore Cotovschi, Ialpugskaea, Kuzneţov, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Rîbhoz – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Congaz: str.Lenin – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

14. Călăraşi:

s.Bravicea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Horodiște – parțial, în intervalul de timp între 08:45 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Pîrjolteni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

15. Căuşeni:

s.Grădiniţa: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Gradinita, Serghei Lazo, Sovetscaea – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Leuntea – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Opaci – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Valea Verde – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

16. Ceadîr-Lunga:

or.Ceadîr-Lunga: str.Lenin 1/a, 1/1 – parțial în intervalul de timp între 15:30 – 17:00, pentru conectarea noului consumator

17. Criuleni:

s.Dubăsarii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

18. Hînceşti:

or.Hîncești: str.Alecu Russo, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gribova, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, prof.Ion Dumeniuk, Studentilor, Teilor, Tineretului, Vatra str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaea, Hînceşti, Ion Soltîs, Lenin, Serghei Lazo, Ţentralinaea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Sofia – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

19. Ialoveni:

or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Andrei Vartic, Braşov, Brăila, Constanţa, Ialoveni, Merilor, Nicolae Bălcescu, Nucarilor, Suciava, Traian – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Pojăreni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

20. Nisporeni:

or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

21. Orhei:

or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii – parțial, în intervalul de timp între 08:20 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Budăi: str.Budăi, Livezilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Jora de Sus, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Jos, s.Lopatna – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Mălăiești – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Neculaieuca – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Pelivan: str.Ioan Pelivan – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

22. Străşeni:

or.Stășeni: str.Ioana Iakir – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Țigănești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

23. Ştefan Vodă:

s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, s.Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:50 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Talmaza: str. 27 August, 31 August 1989, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Iurie Gagarin, Luceafărul, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, Prietenia, Talmaza, Vasile Alecsandri, Viilor – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

24. Teleneşti:

s.Mîndrești – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

25. Vulcănești:

s.Alexandru Ioan Cuza: str.Moskoskogo, Nicolai Piragov, Veteranilor, Ștefan Cel Mare – parțial în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru conectarea noului consumator.

 

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Lasă un comentariu