Evenimentul zilei

Sam11252017

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Politică Alegeri Locale 2015 Ciocan îi recomandă lui Urâtu demisia de onoare

Ciocan îi recomandă lui Urâtu demisia de onoare Recomandat

29 Iunie 2015 - 

Replici dure între membrii Comisiei Electorale Centrale.

Azi, în timpul conferinței de presă, când au fost prezentate rezultatele prealabile ale alegerilor generale pe țară, Ștefan Urâtu, vicepreședintele CEC, a declarat că nu este deloc satisfăcut despre cum s-a desfășurat scrutinul și despre organizarea acestuia. El a menționat mai multe încălcări observate, asupra cărora va reveni când va analiza situația. În acest context, dl Urâtu a menționat numărul exagerat de alegători, care puteau fi regăsiți pe mai multe liste de votare.

În replică, președintele CEC, Iurie Ciocan, i-a sugerat colegului său demisia de onoare. „Pentru cei nemulțumiți, demisia de onoare încă nu a fost anulată. Eu vreau să mulțumesc întregii echipe pentru munca depusă. Am fost deja felicitați de colegii din alte state și cred că alegerile de ieri sunt un succes comun”, a menționat dl Ciocan.

Ștefan Urâtu a promis că se va gândi la propunerea dlui președinte, arătându-se, totuși, deranjat de atitudinea acestuia.

Lasă un comentariu