Evenimentul zilei

Lun07222019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Special Cultură Anunt Astăzi, 19 iunie, mai mulți locuitori din țară vor fi deconectați de la energia electrică

Astăzi, 19 iunie, mai mulți locuitori din țară vor fi deconectați de la energia electrică

19 Iunie 2019 - 

Aceasta va fi deconectată pentru executarea lucrărilor programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice.

-Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Decebal 72, N.Zelinski 28/4, 28/5, 28/6, 28/7, 30/4, 30/4B – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Zelinski 28/1, 28/2, 28/3, 30/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 – în intervalul de timp între 09:20 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Calea Ieșilor 22, 49B, 51, 51/1, 51/2, 51/3, 51/4, 51/5, 51A, 55, 55/1, 55/2, 9999, Drumul Crucii 95-123, 96-100, Golia 7-13, 8-14, Milano 12, 43, Țărînii 85-129, 110-128 – în intervalul de timp între 11:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Suceava 118l – în intervalul de timp între 09:40 – 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
-Chişinău, sectorul Centru:
str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 – în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Sf.Ștefan 21, 23, 43, Sihastrului 42, 79A, 9003, 9990 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Aleea Verde, Bujorilor, Bujorilor 1 str-la, Bujorilor 3 str-la, Bujorilor 5 str-la, Busuiocului, Busuiocului 1 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Codru, Colinei 1 str-la, Colinei 2 str-la, Costiujeni, Grenoble, Livădarilor, Otradnii 1 str-la, Otradnii 2 str-la, Padurilor, Padurilor 1 str-la, Plaiului 1 str-la, Pomicultorilor, Pomicultorilor 1 str-la, Pomicultorilor 2 str-la, Pomicultorilor 3 str-la, Pomicultorilor 4 str-la, Pomicultorilor 5 str-la, Pomiculturilor 6 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal str-la, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la, Schinoasei Deal 3 str-la, Sf.Maria, Sf.Martiri Brîncovineni, Sf.Ştefan, Sihastrului, Sihastrului 1 str-la, Sihastrului 2 str-la, Sihastrului 4 str-la, Sitarului 3 str-la, Viticultorilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Chișinău, sector Ciocana, com.Colonița:
str.Albişoara, Dacilor, Greaca, Haiducului, Movileni, Salcîmilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valea Lui Simon – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Doga 33, Braniștii 1, 3/1, 3/2, 6, Dm.Rîșcanu 29A, 29/1, 29/2, 31/1, 31/2, 31/4, 33/1, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2, 37, 39 – în intervalul de timp între 09:45 – 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grătiești: str.Bucovinei, Gribov, Mitropolit Petru Movilă, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
-Anenii Noi:
s.Bulboaca: str. 31 August 1989, Alexandru Marinescu, Bulboaca, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Gaidar, Gheorghe Asachi, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Morilor, Neguţe, Păcii, Petru Marinescu, Petru Rareş, Roşcani str-la, Serghei Lazo, Serilor, Speiei, Suveranitaţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tighina, Traian, Uzinelor, Vasile Lupu, Victoriei, Vişinarilor, Zubcu Codreanu – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Nicolaevca – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:45 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Telița – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Cahul:
or.Cahul: str.Alexei Mateevici, Ioan Vodă cel Cumplit, Lăutarilor, Simeon Murafa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tecuci, Victoriei, 31 August 1989 – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Cahul: str.Mihai Viteazul – parțial, în intervalul de timp între 13:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pelinei – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice.
-Cantemir:
s.Ciobalaccia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
-Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr Lunga: str.Sîrtmaci, Lenin, Cicalov – parțial, în intervalul de timp între 13:45 – 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezginja: str.Bogdan Hmelniţki, Calinina, Comsomoliscaea, Crîjanovscogo, Cuprina, Cuprina str-la, Cutuzova, Meresiev, Mihail Lermontov, Mihail Tuhacevski, Nahimova, Nevski, Nicolai Nekrasov, Ostrovscogo, Ostrovscogo str-la, Oziornaia, Pavlova, Sportivă, Suvorova, Zoia Kosmodemianskaea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tomai: str.Gr.Cotovskii, Lenin, Sovetscaia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 13:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
-Călăraşi:
s.Bravicea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodiște, s.Novaci – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Săseni – parțial, în intervalul de timp între 10:10 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
-Căuşeni:
or.Căușeni: str.Alba Iulia – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrnațeni, s.Plop-Știubei, s.Tocuz – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătari: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexei Mateevici, Burebista, Mihai Eminescu, Păcii, s.Tănătarii Noi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
-Ceadîr-Lunga:
s.Cazaclia: str.Lenin – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
-Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str. 1 Mai JD, 1 Mai str-la JD, 24 August, 24 August Jd, Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Basarabia str-la JD, Budionnîi JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea JD, Crasnoarmeiscaea JD, Depoului JD, Depoului str-la JD, Drujba JD, Matrosov, Matrosov JD, Mira JD, Molodejnaea JD, N.Krupskaea str-la, Nicolai Cernîşevski JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Privogzalinaea JD, Puteiskaea JD, Raketnaea, Raketnaea JD, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Stepnaea, Stepnaea JD, Ucrainscaea JD, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, Vladimir Maiacovski JD, Voczalinaea, Voczalinaea JD – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Cimişlia:
s.Gradiște – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Galbenei – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivanovca Nouă – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 16:20, lucrari pentru conectarea noului consumator
-Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alecu Russo, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gribova, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, prof.Ion Dumeniuk, Studentilor, Teilor, Tineretului, Vatra str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bobeica – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăgușeni – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemțeni – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
-Ialoveni:
s.Alexandrovca, s.Gangura – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Budăi, s.Găureni, s.Horești, s.Țipala, s.Zîmbreni (s.Răzeni – cons.juridici) – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costești: str. 2 Dosoftei, 2 Şesul Gîrlei, Alexandru Ioan Cuza, Baştina, Botna, Brăila str-la, Burebista, Constanţa, Copiilor, Costeşti, D.Sihastru, Furnicarului, Hanul Vechi, Independenţei, Independenţei str-la, Ionaş, Izvoarelor, Libertăţii, Lidia Istrati, Mihai Eminescu, Păcii, Poiana, Sf.Nicolae, Şesul Gîrlei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Unirii, Unirii 1 str-la, Valea Curţii, Vasile Mereacre, Viilor, Voluntarilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Malcoci – parțial, în intervalul de timp între 08:55 – 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhoi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni, s.Vasieni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țîpala – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni, s.Ruseștii Noi, s.Bardar, s.Ruseștii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Leova:
s.Sărata Noua – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărățica Veche – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
-Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vînători – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 19:45 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
-Orhei:
s.Berezlogi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Susleni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
Străşeni:
or.Strășeni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Vasile Alecsandri, Veronica Micle – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cojușna: str. 1 Mai, 1 Strada, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Burebista, Călăraşi, Centinarului, Chişinăului, Cîmpiilor, Codreanu P., Constantin Negruzzi, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doctorul Andrei Samoila, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Dragăş Vodă, Drumul Dealurilor, Entuziaştilor, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gribov, Grigore Ureche, Grigore Vieru, Haiducilor, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Libertăţii, Livezilor, Lomtadze Revaz, Lutoasa, Maxim Gorki, Memoriei, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Muşatinilor, Nicolae Dimo, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Nouă, Nucarilor, Pavel Boţu, Păcii, Petru Rareş, Podgorenilor, Primar M.Jereghi, Primavarii, s.Cojuşna, Scorenilor, Sireţcaea, Sîreţului, Străşenilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tobîltoc, Trandafirilor, Triboi, Truşeni, Valea Leucei, Valea Luncii, Valerii Cicalov, Valeriu Cupcea, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vera Triboi, Veteranilor, Victor Jeregi, Victoriei, Viilor, Vişinilor, Voroncihina, Zinevici – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Țigănești – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
-Taraclia:
or.Taraclia: str. 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Bulgară, Bulgară str-la, Ceabanova V., Curcenco str-la, Felix Dzerjinski, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Kurcenko, Lesnaea, Mati Bolgaria, Matrosov, Maxim Gorki, Mira, Nicolai Gogol, Nicolai Pirogov, Octeabriscaea, Panov, Pervomaiscaea, Serebreak, Stepnaia, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Veaceslav Cara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cealîc: str.Suvorova – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Lasă un comentariu