Evenimentul zilei

Ma12102019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Special Reportaj Anunt Sistări programate ale energiei electrice pe 14 august

Sistări programate ale energiei electrice pe 14 august

14 August 2019 - 

Mai mulți locuitori din țară vor fi deconectați pe 14 august, de la energia electrică.

1. Chişinău, sectorul Centru:
str.Academiei 9/1, șos.Hîncești 3-41, 18, 32, Mitr.Gurie Grosu 9-15, 12, 12A, T.Gheorghe 1-5, 2-4, Valea Dicescu 144 – în intervalul de timp între 09:30 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
2. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
3. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Basistii, Boris Glavan, Florilor, Ion Creangă, Minerilor, Prietenia, Salcîmilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:
s.Goian: str.Pădurilor, Goian – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
6. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Barbu Lăutaru, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Constructorilor, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbravei, Dumitru Matcovschi, Dumitru Matcovschi str-la, Florilor, Gheorghe Asachi, Gratiesti, Gratiesti str-la, Industrială, Ion Creangă, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mioriţa, Mugurel, Nistreană, Nucarilor, Orheiului, Renaşterii, Salcîmilor, Stăuceni sat, Studentilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Vierilor, Vierilor str-la, Viilor, Viilor str-la, Chicago, Păcii, Unirii – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goianul Nou:
str.Alexandru Donici, Eugen Doga, Gloriei, Goianul Nou, Ion Creangă, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mioriţa, Păcii, Pădurilor, Tineretului, Vasile Alecsandrin – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
8. Anenii Noi:
s.Bulboaca – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciobanovca – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Todirești – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Țînțăreni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
9. Cantemir:
s.Acui, s.Baimaclia, s.Bobocica, s.Cîrpești, s.Crăciun, s.Enichioi, s.Țolica – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lingura, s.Tartaul – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Baurci: str. 40 Let Octeabrea, 8 Martie, Baurci, Calinina, Carl Marx, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Cuibîşeva, Drujba, Felix Dzerjinschi, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Iscra, Iubileinaea, Ivan Turghenev, Lenin, Lesnaea, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Octeabriscaea, Orlova, Sadovaea, Serghei Kirov, Serghei Lazo, Staroseliscaea, Şcolinaea, Şorsa, Tcacenco, Vladimir Maiacovski, Zoia Kosmodemianskaea – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Beșalma: str-la 1 Mai, Bogdan Hmelniţki, Grigore Cotovschi, Lenin, Vasilii Ceapaev – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str.Molodejnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
11. Călăraşi:
str.Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun 3 str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici 2 str-la, Anton Macarenco, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi 2 str-la, Gavriil Musicescu, Gavriil Muzicescu 1 str-la, Gavriil Muzicescu 2 str-la, Gavriil Muzicescu 3 str-la, Gavriil Muzicescu 4 str-la, Gheorghe Asachi 1 str-la, Ion Sprînceană, Mihai Kogălniceanu, Mihai Kogălniceanu 1 str-la, Mihai Kogălniceanu 2 str-la, Mihai Viteazul, Mihai Viteazul 1 str-la, Mihai Viteazul 2 str-la, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Dosoftei 3 str-la, Mitropolit Dosoftei 4 str-la, Mitropolit Varlaam, Mitropolit Varlaam 2 str-la, Petru Rareş, Vasile Lupu, Viilor, Viilor 1 str-la, Viilor 2 str-la – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
12. Căuşeni:
str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Mihail Lomonosov – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
13. Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Komarov, Livezilor, Mihai Eminescu – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lipoveni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str.Maxim Gorki, Iurie Gagarin 7 – parțial în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru conectarea noului consumator
14. Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hrușova: str.Hrușova 999, 9991, 9999 – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mașcăuți – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
15. Hînceşti:
str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alessandro Bernardazzi, Buciumul, Bucureşti, Crezantemelor, Dacia, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Floare, Florilor, George Enescu, Izvoarelor, Livezilor, Mihalcea Hîncu, Mioriţa, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Victoriei, Vioarelor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Ion Creangă, Serghei Lazo – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dahnovici – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Drăgușeni – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sofia – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Voinescu – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
16. Ialoveni:
str.Alexandru cel Bun, Braşov, Brăila, Constanţa, Daniil Sihastru, Mihail Frunze, Mitropolit Petru Movilă, Păcii, Prieteniei, Vlad Ţepeş – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru cel Bun, Bucovina, Dragomirna, Matei Basarab, Vasile Lupu – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ruseștii Noi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
17. Leova:
s.Beștemac – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
18. Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bălăurești – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
19. Orhei:
str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii – parțial, în intervalul de timp între 08:20 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Neculăieuca – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Cosmonauţilor, Docuciaev, Mihai Eminescu, Miron Costin, Nicolae Dimo, Petru Rareş, Peresecina, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
20. Străşeni:
s.Țigănești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
21. Ştefan Vodă:
s.Antoneşti: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, Renaşterii, Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Antoneşti: str.Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Boris Glavan, Filip Coreţchi, Independenţei, John Lee, Renaşterii, Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str.Miciurin, Viilor, Ermoclia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olănești – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, s.Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:50 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str.Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Crupscaea, Iurie Gagarin, Matrosov, Mioriţa, Păcii, Talmaza, Timireazev, Vasile Lupu, 1 Mai – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
22. Teleneşti:
s.Scorţeni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Lasă un comentariu