Evenimentul zilei

Vi11242017

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sport Caroline Wozniacki a demolat-o şi pe Venus Williams şi a câştigat Turneul Campioanelor!

29 Octombrie 2017 -

Caroline Wozniacki a câştigat în premieră Turneul Campioanelor, după ce a învins-o cu un „dublu” 6-4 pe Venus Williams, în finala din Singapore, după un turneu aproape perfect, în care a impresionat prin jocul ei.

În urmă acestui rezultat, Wozniacki încheie anul pe locul 3 în clasamentul WTA, un salt de trei poziţii pentru ea. Ea se va duela cu Simona pentru primul loc în ianuarie, la turneele din Australia!

"Momentan nu mă gândesc la revenirea pe primul loc, vreau doar să mă bucur de acest turneu", a spus daneza la Singapore.

Ea a mai fost prima în lume în 2010, la fel ca Halep, fără să câştige vreun turneu de Mare Şlem, scrie sport.ro.