Evenimentul zilei

Lun02192018

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sport Băieții noștri au câștigat două medalii de bronz la Balcaniada U20 de la Sofia

Băieții noștri au câștigat două medalii de bronz la Balcaniada U20 de la Sofia

13 Februarie 2018 -

Performanțe deosebite pentru sportivii din Republica Moldova, care au obținut două medalii de bronz la Campionatul Balcanic de Atletism în sală pentru sportivii de până la 20 de ani, care a reunit 17 țări.

Medaliile au fost câștigate de către Egor Sîrbu la proba 1500 m și Vadim Doscalov la proba triplusalt.

Lotul Republicii Moldova pentru Campionatul Balcanic de Atletism în sală U20, care s-a desfășurat la Sofia, Bulgaria, a fost compus din țapte sportivi: Egor Sîrbu, Vadim Doscalov, Denis Cernei, Nina Căpățînă, Alexandra Mihailenco, Silvia Rotari și Richard Jucov. În clasamentul final, Republica Moldova s-a poziționat pe locul 9, relevă serviciul de presă al Ministerului Educației, Culturii și Cercetării.