Evenimentul zilei

Lun07162018

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sport Ploaie de goluri în Europa League. Vezi rezumatul sferturilor de finală

Ploaie de goluri în Europa League. Vezi rezumatul sferturilor de finală

06 Aprilie 2018 -

Prima manşă a sferturilor de finală din Europa League au fost patru partide extrem de interesante.

Arsenal a reuşit scorul serii în sferturile Europa League şi se poate considera în semifinalele competiţiei. "Tunarii" s-au impus cu 4-1 în meciul de acasă cu ŢSKA Moscova, în timp ce Lazio şi Atletico Madrid s-au impus şi ele în meciurile disputate pe propriul teren, însă la o diferenţă de două goluri.

Cu Ştefan Radu integralist, italienii au câştigat cu 4-2 meciul cu Salzurg, iar echipa lui Simeone s-a impus cu 2-0 în faţa portughezilor de la Sporting Lisabona. Cel mai echilibrat meci al serii s-a jucat în Germania, unde Leipzig a câştigat la limită, scor 1-0, meciul cu Olympique Marseille, relatează telekomsport.ro.