ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sport FCSB și CFR au fost învinse în deplasare în play-off-ul Europa League

FCSB și CFR au fost învinse în deplasare în play-off-ul Europa League

24 August 2018 -

FCSB a fost învinsă de Rapid Viena cu scorul de 3-1 în meciul care a avut loc joi pe Weststadion din capitala Austriei, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.

În faţa unui adversar care nu înseamnă prea mult în fotbalul european, FCSB a jucat slab în prima repriză, dar mai bine în cea de-a doua, iar diferenţa de două goluri este exagerată. Ambele echipe s-au remarcat prin nesiguranţă în faza defensivă, scrie digisport.ro.

Golurile gazdelor au fost marcate de Christoph Knasmullner (minutul 4), Mario Sonnleitner (40) şi Stefan Schwab (49), iar pentru oaspeţi a punctat Harlem Gnohere (47).

CFR Cluj a suferit o înfrângere rușinoasă în manșa tur a play-off-ului din UEFA Europa League. Campioana României a fost învinsă cu 2-0 în Luxembrug, în meciul cu Dudelange.

După doar zece minute din meci, campioana Ligii I l-a pierdut pe Culio, accidentat, în timp ce Omrani a ratat cea mai mare ocazie a CFR-ului, în repriza a doua.

Dudelange a marcat golurile victoriei în ultimele 25 de minute. Returul din Gruia, decisiv pentru calificarea în grupele UEFA Europa League, va fi joia viitoare.